Ahmet Ümit – Sis ve Gece

12.12.2017
1.614
Ahmet Ümit – Sis ve Gece


AHMET ÜMİT- SİS  ve GECE

Yayınevi:   Everest yayınları

Sayfa sayısı: 439

Ahmet Ümit:

1960 Gaziantep doğumlu. 1983’te Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 1985-1986 yıllarında Moskova’da Sosyal Bilimler Akademisinde siyaset bilimi eğitimi aldı. Şiirlerini 1989 yılında Sokağın Zulası adıyla yayınladı. Yazın hayatına bu şekilde girdi ve öykü ve masal kitapları yayınlamaya devam etti. Sis ve Gece yazdığı ilk roman oldu ve polisiye edebiyatta kendine önemli bir yer edindi. Bundan sonra da polisiye romanlara devam etti, bunun yanına bir de çizgi romanlar ekledi. Eserleri yirminin üzerinde yabancı dile çevrildi.

Daha önce Ahmet Ümit okuyanlar bilir, sever Ahmet Ümit okuyucuyu şaşırtmayı. Okuyucuyu bir noktada kitler, sanırsınız ki olay gerçekten bu şekilde bitecek; fakat son sayfalara geldiğinizde anlarsınız ki aslında hiç ummadığınız şekilde kitap bitivermiş. Dan Brown’a benzer tarzı bu açıdan. Her iki yazarın da birkaç kitabını okuduğunuzda artık bilirsiniz bunu ve tahminler yürütmekten vazgeçersiniz.

Bu kitapta da benzer durumla karşılaşıyoruz. Romanımızın başkahramanı  bir MİT görevlisi olan Sedat. Evli ve iki çocuk babası olan kahramanımızın bir de “yasak aşk”ı var.  Bir gün birden ortadan kayboluveren bu yasak aşkın ve onu arayan Sedat’ın hayatından bir kesit bu. İstihbarat örgütündeki  görüş ayrılıklarına, entrikalara, yerini sağlamlaştırmaya çalışanlara, harcananlara, harcayanlara  bir bakış geliştirmemizi sağlarken istihbaratçıların ailelerini de görmemizi sağlıyor.

Bizim meslek kendinden başka aşk istemez diyor Sedat ama kendini böyle bir aşka kaptırıyor ve olanlar oluyor. Sevgilisini uzun çabalar sonunda buluyor ama tavşanlar gibi uyurken…

Keyif almanız dileğiyle, kitapla kalın.

YAZAR BİLGİSİ
Psikolojik Danışman
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.