Milli Eğitim Bakanlığında bir takım görüşmeler gerçekleştirildi

13.02.2017
1.752
Milli Eğitim Bakanlığında bir takım görüşmeler gerçekleştirildi

Değerli arkadaşlar herkese merhabalar. Bugün Milli Eğitim Bakanlığında bir takım görüşmeler gerçekleştirdik. Sizlerin huzurunda bizleri makamlarında ağırlayan MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’ya, Öğretmen Atamaları Daire Başkanı Bekir Erdoğan’a ve Temel Eğitimler Genel Müdürü Cem Gençoğlu’na teşekkürlerimizi iletiyoruz.

İlk görüşmemizi saat 10:00 da Hamza hocamız ile gerçekleştirdik. Görüşmemiz neticesinde ; atama yerlerinin genel bir dağılımla yapılacağını, belli bir bölgeye ağırlık verilmeyeceğini öğrenmiş bulunmaktayız. (Doğu + Batı). Pdrnin ilk 5 kontenjan içerisinde olabileceğini, Pdr’ye önem verdiklerini ve cuma günü sayıların açıklanacağını iletti. Bizler 3000 kontenjan talebimizi ilettik fakat alımların belli bir realiteye göre yapılacağını, sayının bu kadar olamayabileceğini söyledi. Bekir Erdoğan hocamıza da aynı taleplerimizi ilettik.

Bu atama için yetişmeyebileceğini fakat ileriki atamada mülakatta bir düzenleme yapılabileceğini söyledi. Extra olarak da görünürde ağustos ayı için 10 bin atamanın yapılabileceğini ; bu sayının da yine artabileceğini kendi düşünceleriyle ifade etti. Temel Eğitimler Genel Müdürümüz Cem Gençoğlu, rehberlik kurslarının kaldırılması için mücadele ettiğini, taslak yönetmelikte kendisinin de şerhinin bulunduğunu, anaokullarından kaldırılan rehberlik normunun yönetmelikte olduğunu, bu konuda normun kaldırılmaması taraftarı olduğunu ve çalışmalarını sürdüreceğini, yine atamalarda bizlerin yanında olduğunu ifade etti. Bizler elimizden geleni yapmaya, sesimizi duyurmaya çalıştık. Samsun’dan aramıza katılan Abdullah Güngör hocamıza, Hatay’dan aramıza katılan Beyza Genç hocamıza, Ankara’dan bizlere destek veren Görkem Erol ve Özge hocamıza teşekkür ediyoruz.

Haberi ulaştıran
Büşra Uyanık

YAZAR BİLGİSİ
Rehberlik Servisi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.