Zorunlu Açıklama

23.01.2017
1.006
Zorunlu Açıklama

Meyve veren ağaç taşlanır

Değerli meslektaşlarımız son günlerde çok ta fazla müdahil olmak istemediğimiz bir polemiğin içine çekilmeye çalışılmaktayız. Çok üzülerek başka bir PDR grubunda yapılan bir paylaşım ile ilgili grubumuz ve bazı yönetici arkadaşlarımız zan altında bırakılmaktadır. Mecburi olarak bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık çünkü sessiz kaldıkça, işin boyutlarını abartarak yalan dolan ve iftiralarda bulunulmaktadır.

Bu ithamlarda bulunan kişi maalesef ki grubunda bulunan üyelere yaşanan olayın sadece bir kısmını göstererek algı oluşturmak istemektedir. Grubumuz hakkında alan dışı atamaları desteklediğimizi ve karşı olmadığımızı söyleyecek kadar ileri boyutlara gitmiştir.

Bu ithamları gruptan en çok alan dışı üye çıkaran yönetici arkadaş üzerinden yaparak komik duruma düştüğünün farkında değildir. Gruplarında yayınlanan bu gönderi bir alan dışı arkadaşın bu yönetici arkadaş tarafından gruptan atılmasından sonra gerçekleşmiş bir yazı olmasıdır. Bu olayın fotosunu da özellikle paylaşıyoruz.

Bu yazıları paylaşan kişi maalesef bizi kendisine en büyük rakip olarak gördüğünden egosunun ve hırsının vermiş olduğu ihtirasla olayların sadece bir kısmını kırparak yayınlamış ve grubunda rant sağlamaya çalışmıştır.

Bu kişi ile Rehberlik Servisi grubu ile defalarca konuşmuş sohbet etmiştir hatta ve hatta bu sohbetlerin bazılarında bu kişi yöneticilerden destek talebinde bulunmuştur. Fakat gerekli desteği biz tarafından görmediğinden ve istediklerini yapmadığımızdan maalesef ki anlamadığımız şekilde dört koldan saldırıya geçmiştir. Alan dışı ithamlarının yanında ve iftiralarının yanında Rehberlik Servisi grubunun hiçbir işe yaramayan eğlence grubu olduğundan bahsetmiştir. Grup kurulduğundan beri verilen emeklere saygısızlık ettiği yetmezmiş gibi bir de kişileri hedef alan paylaşımlarda bulunmaktadır.

Yaklaşık 2 senedir bu grupta 3 senedir pdr gruplarında sabah öğle akşam yaz kış yüzlerce kişiye hatta binlerce kişiye yardım eden sorusuna cevap yazan saatler verip hazırladığı dokümanlarını yayınlayan alanın sorunlarını HER YERDE HER PLATFORMA dile getiren yöneticimizin emeklerini bir kenara bırakıp tamamen eleştirel düşünce ile üzerine oynanması çok manidar.

Alanda uzun süredir çalışmaları devam eden bir grup olarak başımız dik olarak verdiğimiz emekleri kalıcı hale getirmek adına bir web sitesi kurduk bunun da bir kesimi rahatsız ettiğini düşünmekteyiz ki web sitemizin kurulum aşamasından sonra bu tarz olayların başlatılmasını çok fazla manidar buluyoruz.

Ortada maddi ve manevi verilen bir emek var iken , bu kişinin yaptığı paylaşımın altında maalesef ki meslektaşlarımız yanlış yönlendirilmektedir. Bu kişinin yazdığı gönderilerin altında yorum olumsuz yorum yapan kişilerin %90 ‘ı ise daha önce rehberlik servisinde reklam talebinde bulunmuş kabul edilmemiş ya da grup kurallarına uymadığı gerekçesi ile gruptan uzaklaştırılmış üyelerdir.

Grupta kısa bir araştırma yapıldığında ne çok eleştirenlerin aslında ehiç iş yapmayan ve paylaşımda bulunmayan sessiz sedasız gruptaki paylaşımlardan faydalanan kişiler olduğu bariz bir şekilde görülmektedir.

Biz Rehberlik Servisi olarak bu konuda ilk ve son kez açıklama yapacağımızı umuyoruz, mümkün olduğu kadar bu kişi ve kişileri kaale almadan yaptığımız doğru işleri ve hizmetleri devam ettirmeye ve meslektaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu güne kadar hep yanlarında olduk bu günden sonra da bu şekilde devam edeceğiz.

Diğer taraftan bu tarz kişilerin önemli mevkilerde ve koltuklarda oturmasının kıymetini bilmesi gereklidir. Lafla sözle peynir gemisi yürümeyeceği gibi, bir arşın da ileriye gitmeyektir. Kendisinin bizi eleştirirken ortaya nasıl eserler çıkardığı konusunda merak içindeyiz, mesleki bilgi ve donanımı ile kaç meslektaşına yardımcı olmuştur merak içindeyiz, yoksa bu meslek dilekçe yazmak ve facebookta ona buna sataşmaktan mı ibarettir ? Daha da önemlisi iletişim becerileri bu kadar zayıf olan birinin bu mesleğin içinde nasıl olduğu konusunda merak içerisindeyiz..

Bir savaşa girmeye niyetimiz yok meslektaşlarımız için yapacak çok fazla projemiz bulunmaktadır, ama illa bir savaş çıkacaksa da kendimizi savunmayı iyi biliriz.

Bir gurubu itibarsızlaştırmaya çalışarak bir grubu yüceltmeye çalışmak basitçe bir eylemdir.

Kendilerine yaptığı ve yapacağı işlerde başarılar dileriz, ve kendi yoluna bakması temennisinde bulunuyoruz..

YAZAR BİLGİSİ
Rehberlik Servisi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.