Yeşilay ile protokol imzalandı

25.11.2016
1.446
Yeşilay ile protokol imzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında, öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak için “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi “yarışması için protokol imzalandı.

Protokol imza töreni, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Celil Güngör ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Konferans Salonu´nda yapılan imza töreninde konuşan, Genel Müdürümüz Sayın Celil Güngör, projenin, ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrenciler arasında, çağın genel hastalığı bağımlılığa karşı yapılacak yarışma ve etkinliklerle ilgili olduğunu belirtti. Fotoğraf, kompozisyon, resim yarışması gibi yarışmalar düzenleneceğini anlatan Güngör, bu yarışmalardan seçilen eserlerle bağımlılıkla ilgili sürecin başka bir boyuta taşınacağını söyledi. Genel Müdürümüz Celil Güngör, öğrencilerde de farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, anlaşmayı 2017´de sağlıklı bir şekilde neticeye ulaştırmayı umduğunu dile getirdi. Madde bağımlılığını artık görünmeyen bir sorun olarak ele almak gerektiği konusunda devlet düzeyinde yüksek bir irade bulunduğunu vurgulayan Genel Müdürümüz Celil Güngör, kamuoyu oluşturmak, bilinçlendirme çalışmaları yapmak gerektiğine işaret etti.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz da atılacak imzalarla çocukların farkındalığını geliştirecek aktiviteler düzenleneceğini ve bağımlılıkla ilgili riskler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacaklarını bildirdi. Çok güzel projeler tasarlanabileceğini ancak sahada bunları uygulayacak gönüllü, fedakâr öğretmenlere ihtiyaç bulunduğunu söyleyen Yılmaz, bu yüzden öğretmenlerin çabasının çok değerli olduğunu kaydetti. Yılmaz, yapılacak etkinliklerle çocukların bilincinin daha da artacağını ifade etti. Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Türkiye genelinde düzenlenecek bağımlılık konulu yarışma için gerekli duyurular önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Rehberlik Servisi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.