Hayatında Kaç Süper Kahraman Var?

14.06.2024
181
Hayatında Kaç Süper Kahraman Var?

Birisi süper kahraman mı dedi? Tabi ki sizden bahsetmiştir, başka kimden bahsedecek? Tek başınıza da süper kahraman olabilirsiniz. Ama yine de dünyada tek başınalığın pek mümkün olmadığını ve başka süper kahramanlara ihtiyacınız olduğunu kabul etmeniz gerekir. Bu yazıda size 7 farklı süper kahraman hakkında kısa bilgiler vereceğiz…

Gizli kahraman: Gizli kahraman, siz ihtiyaç duyduğunuzda ortaya çıkar. Sizin için her zaman tetikte olan kişidir. Birisi sizi yarı yolda bıraktığında onun yerini doldurur, size ağlanacak omuz olur, sizin sessizliğini paylaşır.

Pervasız Enerji Kaynağı: Sizden lafını sakınmayan ve her durumda size ışık tutan açık sözlü kişidir. Ondan sadece gerçeği duyarsınız. Size her zaman umudu anımsatır ve sizin için her zaman en iyisini ister.

Koruyucu: Basit bir sokak kavgasında yanınızda olmasını istediğiniz şampiyondur. Tehdit altında olduğunuzu anında anlayabilir, içgüdüsel olarak sizi her daim korur. Sizin için pençeleri her an çıkmaya hazırdır.

Gülümseten: Moraliniz bozukken sizin moralinizi yükseltir, komik kedi videoları ve karikatürler gönderir… Sizin zihninizi dağıtmak için her şey hakkında kesintisiz konuşabilir.

Besleyen: Huzur ve destek mi dediniz? Endişelerinizi yatıştırmak ve size bir sürü kek pişirecek birine mi ihtiyacınız var? İşte besleyen tam bu anlarda sizin yanınızda olur. Yedirir, içirir… Sorgulamaz, sormaz sadece pişirir 🙂

Kahin: Başkalarının göremediğini görebilen, bilgece tavsiyelerde bulunabilen ve en zor sorunları çözmenize yardımcı olan bilge kişidir. Ordu tanklarındaki kirpiler kadar istikrarlı, süper bilgisayar benzeri beyinlere sahip ve sizin için huzur ortamı yaratacak kişidir.

Savunucu: Durum ne olursa olsun sizi sizden daha çok savunan kişidir… Siz dahi kendinizi savunmazken onlar sizin yerinize sizi tüm dünyaya karşı savunur. Yanınızda kimse olmasa bile savunucu her daim sizinledir.

Bir kişi tek bir role de sahip olabilir ya da farklı zaman dilimlerinde birden fazla rolü üstlenebilir. Ne olursa olsun, herhangi bir süper kahraman bulmak kolay değildir. Sadece bir tanesine dahi sahip olsanız onun kıymetini her daim bilin çünkü unutmayın; süper kahramanların her daim başka süper kahramanlara ihtiyacı vadır.

https://www.psychologytoday.com/intl/blog/a-funny-bone-to-pick/202406/10-friends-to-have-in-your-life sitesinden faydalanılarak  hazırlanmıştır.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’ ne girmiş, 2010 yılında yüksek onur derecesiyle mezun olmuş ve Prof. Dr. Turhan Oğuzkan ödülüne layık görülmüştür. Üniversite eğitimi sırasında Erasmus programı ile İsveç-Stockholm Üniversite’ sine gitmeye hak kazanarak 6 ay boyunca “Early Childhood Education” alanında eğitim almıştır. Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi tezli yüksek lisans eğitimini 2012 yılında bitirmiştir. 450 saatlik MEB onaylı Aile ve Çift Terapisi eğitimi, Terapötik Kartlar Eğitimi, Kriz Müdahale Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi eğitimi, Mülteci Çocukların Topluma Uyumu Eğitimi, Özel Eğitimde Alternatif Öğretim Teknikleri, Çocuk Değerledirme Testleri, Sanat Terapisinin Erken Çocukluk Döneminde Kullanımı, Çocuk ve Ergenlerle Klinik Görüşme Teknikleri, İhmal ve İstismarda Aile ve Çocuğa Yaklaşım Eğitimi, Proje Döngüsü Yönetimi, Siber Zorbalık Eğitimi, Çocuk ve Ergenlerde Psikiyatrik Rahatsızlıkların Genel Tanımı Eğitimi, Yaratıcı Dramayla Grup Rehberliği Eğitimi, Dikkat Testleri Eğitimi, EMDR 1. düzey eğitimi katıldığı eğitimlerden bazılarıdır. Namık Kemal Üniversitesi´nde Davranış Nörobilimi alanında doktora programını 2022 yılında tamamlayarak "Nörobilim Doktoru" ünvanını alan Bingül Kemiksiz Uzel, farklı mecralarda yazdığı yazılara ek olarak rehberlikservisi.net sitesinde yazarlık faaliyetlerine devam etmektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.