Logos Psikolojik Danışma Randevu

08.01.2022
1.826
Logos Psikolojik Danışma Randevu

Logos Danışmanlık, çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelere yönelik psikolojik destek vermek amacıyla Uzm. Psk. Dan. Pedagog Memnune Erkan tarafından 2023 yılında Büyükçekmece’de kurulmuştur. Merkezimiz genç meslektaşlarımızla bilgi ve becerilerimizi paylaşarak onların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen, etik ilkelere bağlı, bilimsel gelişmeleri yakından takip eden uzman kadrosuyla hizmet veren bir psikolojik danışmanlık ve eğitim merkezidir.

Logos Danışmanlık, ismini, Yunanca duyguları kavrama anlamında kullanılan pathos sözcüğünün zıt anlamı olan “us ile kavrama” olgusundan almaktadır. Heraklitos’un varlık anlayışının temelinde yer alan ve başka bir dile çevrilemeyen logos sözcüğü söz, düşünme, akıl, oran, ölçü gibi çok boyutlu bir anlam içermektedir.

Merkezimiz bünyesinde danışanlarımızla yaptığımız görüşmelerde birçok yöntemi harmanlayarak, her bir yöntemin güçlü yanlarından faydalanmak temel misyonumuzdur.

Bireyin kişiliğini ve kişilik özelliklerini anlamada psikodinamik kuramı temel yaklaşım olarak kabul etmekteyiz. Bununla birlikte, birey ile deneyimini birbirine yaklaştırmak, başka bir deyişle kişinin yaşadıklarını, duygu ve düşüncelerini anlamlandırmak, “Nasıl daha iyi yaşarım?” sorusuna beraber cevaplar ararken varoluşçu felsefe ve psikolojiden destek almaktayız.

Logos Danışmanlık olarak, danışanlarımıza etik bir çerçeveden yaklaşmayı temel prensip olarak benimsemekteyiz. Bu prensip ışığında, danışanlarımızla gizlilik, güvenilirlik ilkeleri ile çalışmakta, yetkinliğin de etik prensiplerin mutlak bir değeri olduğunu düşündüğümüzden kendimizi her zaman mesleki anlamda geliştirmeye önem vermekteyiz. Bu da bizlerde, genç meslektaşlarımızla buluşma fikrinin temelini oluşturmaktadır. Bilgi, beceri ve deneyimlerimizi genç meslektaşlarımıza aktarırken onların güncel bilgi ve bakış açılarından da beslenerek dinamik bir çalışmayı hevesle benimsemekteyiz.

Merkezimizi ve çalışmalarımızı daha yakından tanımak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, danışan yorumlarımızı inceleyebilirsiniz. Kendiniz, çocuğunuz, aileniz ve sevdikleriniz için “daha iyi bir yaşam” yolunu seçme cesareti göstermeniz ve bu yolda birlikte yürümemiz dileğiyle…

YAZAR BİLGİSİ
Rehberlik Servisi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.