Büyükçekmece Pdr ve Özel Eğitim Günleri

18.12.2019
1.296
Büyükçekmece Pdr ve Özel Eğitim Günleri

 

.
Büyükçekmece Pdr ve Özel Eğitim günleri, Beykent Şehit Münir Alkan Fen Lisesinde Gerçekleştirilecek, 26, 27 ,28 Aralık 2019
Başvuru için ; www.ramakademi.com

  1. Gün

Kokteyl (09:00-09:30)
Açılış Konuşmaları (09.30-10:30)
I. Oturum (10.30-11.30)
“Pdr Ve Özel Eğitim Günleri Açılış Konuşmacısı” Prof. Dr. İrfan Erdoğan
II. Oturum (11.40-12.30)
“Anıların Yükü Psikolojik Travma” Uzm. Psk. Kübra Sezikli
III. Oturum (13.30-14.30)
“Engelli Hakları ” Avukat Julide Bağatur
IV. Oturum (14.40-15.40)
“Üstün Yetenekli Çocukların Yaşadığı Sorunlar Ve Baş Etme Yöntemleri”
Dr. Öğr. Üyesi Ayça Konik
V. Oturum (15.50-17.00)
“Mindfulness” Doç. Dr. Bilge Uzun

2.Gün

I. Oturum(09.30-10.30)
“Bilişsel Değerlendirmelerde Yeni Yaklaşımlar” Dr.Öğretim Üyesi Tamer Ergin
II. Oturum(10.40-11.40)
“Pozitif Genç Gelişimi” Dr. Öğr. Üyesi Hasan Eşici
III. Oturum(11.50-12.50)
“Çocuk Ve Ergenlerde Psikolojik Danışma” Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Kılıçaslan Çelikkol
IV. Oturum(13.40-14.40)
“Çocuğa Oyunla Yardım” Uzm. Psk. Dan. Mehmet Teber
IV. Oturum(14.50-16.00)
“Çocuk Ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

Atölye Çalışmaları

Atölye 1 (09.00-10.30)
*Psikodrama Atölyesi – Dr. Öğr. Üyesi Çare Sertelin
Atölye 2 (10.00-12.00)
*Duygu Odaklı Aile Terapisi – Uzm. Psk. Dan. Eyüp Sarı
Atölye 3 (10.00-12.00)
*Okul Rehberlik Servisinde Bütüncül Yaklaşım – Uzm. Psk. Dan. İlke Tarhan
Atölye 4 (09.00-12.00)
*Yaratıcı Drama Atölyesi – Psk. Dan. Sanaz Tekin
Atölye 5 (09.00-12.00)
*Kişilik Bozuklukluklarına Psikodinamik Yaklaşım – Uzm. Psk. Emin Bayraktar
Atölye 6 (10.00-12.00)
*Kültürel Aktarım Yolu Olarak Masal – Yaratıcı Drama Lideri Yurdanur Ay Paşa
Atölye 7 (10.00-12.30)
*Kaygı Bozukluklarında Logoterapi Uygulamaları – Uzm. Psk. Dan. Özkan Kenarlı
Atölye 8 (10.00-11.00)
*Okul Ortamında Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulamaları – Uzm. Psk. Dan. Ramazan Kuruçay
Atölye 9 (09.00-12.00)
*Sınav Kaygısında Bilişsel Yaklaşımlar – Uzm. Psk. Ali Engin Uygur
Atölye 10 (09.00-12.00)
*Gelişim Testleri Atolyesi – Uzm. Psk. Dan. Taner Öztürk
Atölye 11 (09.30-12.00)
*Dramaya Merhaba Atölyesi – Yaratıcı Drama Lideri Zeynep Nart
Atölye 12 (09.00-12.00)
*Travma Müdehale Yolları – Uzm. Psk. Dan. Mehmet Akif Aydın
Atölye 13 (13.00-15.00)
*Kayıp Ve Yas Danışmanlığı – Doç. Dr. Serhat Armağan Köseoğlu
Atölye 14 (13.00-14.30)
*Mağdur Çocukla Görüşmede Görüşme Teknikleri – Dr. Öğr.  Üyesi Eda Ermağan Çağlar
Atölye 15 (13.30-16.00)
*Psikolojik Danışmanlıkta Müziğin Araç Olarak Kullanımı – Uzm. Psk. Dan. Asena Akan
Atölye 16 (13.00-16.00)
*Teröpotik Kartlarla Kendine Yolculuk – Uzm. Psk. Dan. Bingül Uzel
Atölye 17 (13.00-16.00)
*Okullarda Kabul Ve Adanmışlık Terapisi (ACT)  – Psk. Dan. Psikoterapist Ali Çokluk
Atölye 18 (13.00-15.00)
*Hikaye Ve Masal Anlatılıcığı Atölyesi – Uzm. Psk. Dan. Emel Korkut Şeker
Atölye 19 (13.00-16.00)
*Psikolojik Danışmada Sanat Terapinin Kullanımı – Psk. Dan. Sanat Terapisti Hatice Keskin
Atölye 20 (13.00-16.00)
*Erken Çocukluk Döneminde Özel Eğitim Hizmetlerinin Sunulması – Uzm. Psk. Sezgin Kartal
Atölye 21 (13.00-16.00)
*Otizmli Çocuklarda Duyusal Sorunlar – Özel Eğitim Uzmanı Ali Atlı
Atölye 22 (13.00-16.00)
*Sınav Psikolojisi Atölyesi – Uzm. Psk. Dan. Mehmet Hakan Alşan
Atölye 23 (13.00-16.00)
*Kültüre Duyarlı Psikolojik Danışma – Dr. Öğr. Üyesi Fatma Arıcı Şahin
Atölye 24 (13.00-16.00)
*İntihar Ve Kendine Zarar Verme Davranışı – Uzm. Psk. Dan. Başak Tohumcu

YAZAR BİLGİSİ
Rehberlik Servisi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.